Малюємо осінь різними техніками

Ступаючи тихо та непомітно прийшла до нас золотокоса Осінь. Вересневе сонечко, хоч і втомилось за літо, та ще пригріває, дарує нам ясні і теплі дні, в повітрі бринять павутинки бабиного літа.  Та все ж дерева непомітно починають змінювати зелені шати на жовто-багряні. Пройде зовсім небагато часу, і все навкруг  запалахкотить яскравими осінніми барвами. Наперевершена художниця Осінь майстерно перефарбує листя і траву у всі відтінки жовтого, багряного, коричневого. Спробуймо і ми з дітками відтворити чарівний світ осінньої казки на папері за допомогою фарб та різних підручнтх засобів. Це зовсім не складно. Ось кілька доступних, простих технік.

Відбитки листочків дерев.  Малюємо на альбомному листку стовбур дерева. Беремо різні дрібні листочки дерев, наносимо з боку прожилок гуаш, акрилову фарбу або, навіть, акварель і «відбиваємо» їх на стовбурі.

Якщо взяти велике листя, то одразу можна отримати крону дерева. На той самий листок можна наносити фарбу декілька разів в різних поєднаннях, тоді отримаємо зовсім різні, не схожі на попередні, відбитки.

В такий самий спосіб можна зобразити цілий осінній ліс.

Малювання ватною паличкою. Ось відбитки горобинового листя. А ягідки горобини зможе намалювати будь-яка дитина за допомогою ватної палички.

Ось цей малюнок теж зроблений за допомогою ватної палички. Це легко, швидко і захоплююче.

А ще можна наробити дироколом  конфетті і висипати їх на ділянки малюнка, які до цього треба густо намастити клеєм ПВА.

Роздування фарби соломинкою. Ці малюнки створені шляхом роздування  фарби через коктейльну соломинку.

Малювання пульверизатором. А ось ці малюнки створені за допомогою пульверизатора для квітів. В нього наливаємо трохи води і розчиняємо фарбу.

Воскові олівці. Під негрубий аркуш паперу підкладаємо  листочки, а зверху проводимо  восковими олівцями, тримаючи їх лежма, і тоді на папері проявиться малюнок з усіма прожилками.     

Малювання зубною щіткою. Занурюємо щіточку у фарбу, легко постукуючи по ній, розбризкуємо фарбу по білому аркушу, формуючи крону, потім домальоваючи стовбур.

Штампування половинкою яблучка.  Підберіть невеличке яблучко, розріжте його на половині, використовуйте половинку, як штампик.

Малювання долоньками. Дуже захоплюючим для малят є малювання долонькою. Зоготовляємо стовбур, мочаємо долоньку у фарбу, тулимо її до стовбура, формуюючи крону дерева.

Але осінь, це не тільки жовті та оранжеві фарби. Подивіться на небо – там теж цікава палітра!

Розтікання фарби. Щоб її відтворити, треба взяти аркуш більш щільного паперу (для акварелі, наприклад) і намочити його мокрою губкою. А потім дивитися, як красиво розтікаються і змішуються кольори.

А ще можна зробити якісь прості штампики з гумки.

І тоді на небі з’являться зграйки птахів, які летять на південь.

Взагалі малювати по мокрому паперу – це дуже заспокійливо і цікаво. А зробити таке небо з птахами, під силу будь-якій дитині.

І наостанок – штампики листочків з рулонів з-під паперових рушничків. Спочатку штампуємо листочки по дереву, потім тоненьким пензликом розфарбовуємо їх.

Залишилось – обрати щасливу долю вашим витворам мистецтва – зробити з них картини, листівки, композиції. Творіть на  радість і здоров’я.