Календар вчителя

calendar

Кожен день нашого життя – неповторний. Він різниться погодою, настроєм, визначними датами, святами, традиціями і звичаями, видатними історичними  та пам’ятними подіями. Все це людство давно придумало позначати у календарі. Звичний предмет нашого повсякденного життя, який не дає нам пропустити ту чи іншу подію, нагадує, на що варто звернути увагу, показує, яким барвистим і різнобічним може бути кожен день, як багато на світі тем і проблем, до вирішення яких треба долучитися. На перший погляд, видається, що наше життя, як і сам календар, іде по колу, все повторюється з року в рік. Але воно повторюється щоразу в новому форматі, і від нас залежить, як ми будемо вражатися тому, що дає нам життя.

  Я вирішила на допомогу вчителям створити   календар. Сподіваюсь, він буде допомагати і надихати створювати яскраве намисто з чудових і неповторних днів. Вражайтесь і вражайте!

Квітень

1 квітня – День сміху

Свято має багатовікову історію проте достеменно встановити його походження досить важко. Кожна країна має власні, унікальні традиції розіграшів та святкуванн

1 квітня – Міжнародний день птахів

Це інтернаціональне екологічне свято проводиться в рамках програми ЮНЕСКО “Людина і біосфера”.Саме в цей день 1906 р. була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів.

2 квітня – День поширення інформації про аутизм

День поширення інформації про аутизм започаткували , щоб поширювати інформацію про цей розлад в усьому світі. Блакитний колір і пазли є символами цього дня.

2 квітня – Міжнародний день дитячої книги

Це свято відзначається у день народження Ганса Крістіана Андерсена, данського письменника, автора відомих в усьому світі казок. Свято започатковано в 1967 році Міжнародною радою з дитячої та юнацької літератури.

7 квітня – Благовіщення

Благовіщення – одне з дванадцяти найголовніших свят православної церкви. Саме цього дня Архангел Гавриїл приніс благу звістку про майбутнє народження Спасителя.

8 квітня – Всесвітній день здоров’я

 Всесвітній день здоров’я  було започатковано на честь створення, а точніше – прийняття статуту Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у 1948 році.

12 квітня – Всесвітній день авіації та космонавтики

Свято відзначається за рішенням Міжнародної авіаційної федерації. 12 квітня 1961 року громадянин СРСР Юрій Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше у світі здійснив орбітальний політ навколо Землі.

13 квітня – 115років з Дня народження Оксани Іваненко

Окса́на Дми́трівна Іване́нко — українська дитяча письменниця та перекладачка. Написала кілька десятків книжок оповідань, повістей і казок для дітей та юнацтва.

17 квітня – Всеукраїнський день довкілля

День навколишнього середовища відзначається в Україні щорічно у третю суботу квітня з 1998 року згідно указу Президента України «Про День довкілля». Головна мета свята – привернути увагу громадськості до екологічних проблем держави.

18 квітня – Міжнародний день пам’яток та визначних місць

Цей день встановлений у 1983 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників та визначних місць, створеної при ЮНЕСКО. 

19 квітня – Міжнародний день підсніжника

Щорічно 19 квітня в багатьох країнах світу відзначається весняне свято – День підсніжника (The Day of Snowdrop). Свою історію воно веде з Англії, де було засновано в 1984 році.

22 квітня – Всесвітній день Землі

22 квітня відзначається міжнародною спільнотою як Всесвітній день Землі. В цей день в різних куточках світу проводять різноманітні акції, що покликані спонукати людей бути уважнішими до тендітного і вразливого навколишнього середовища на планеті Земля.

23 квітня – Всесвітній день книги та авторського права

Всесвітній день книги та авторського права – це свято авторів, видавців, критиків, бібліотекарів, читачів та всіх, хто пов’язаний з книговиданням.

26 квітня – День Чорнобильської трагедії

День чорнобильської трагедії та Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій був запроваджений у вересні 2003 року на саміті СНД . 26 квітня 1986 року о 1-23-47 за київським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства.