Ще одна новорічна казочка, створена за мотивами народної казки “Рукавичка”. Замість дідусевої рукавички – чобіток святого Миколая. Буду рада, якщо стане в нагоді. Успіхів!
Автор: За лісами, за морями Відчиняє сонце брами А за брамами отими Золотими, чарівними, Диво-казка походжає, Нас до себе припрошає.
Звучить пісня «Де йде Миколай», заходить Святий Миколай
Святий Миколай: Я Святий Миколай Все пройшов із краю в край, Всі доріжки і стежини Був у кожної дитини. Було в мене безліч справ, Всі листи я прочитав, Чемних всіх обдарував, Неслухняним – шлях вказав. Так ішов за кроком крок Й загубив свій чобіток. Були в ньому подарунки Всім звірятам почастунки . Ну а цей - порожній вже, Я роздав із нього все. Залишу його у лісі, Може комусь знадобиться. Подарунки йду шукати, Щоб звірят обдарувати.
Звучить мелодія, Святий Миколай виходить. Забігає Мишка.
Мишка: Я маленька сіра мишка, Змерзла я у лапки трішки, Змерзла в вушка, змерзла в хвостик. Хто б мене покликав в гості? Побачила чобіток: Ой, будиночок який! І тепленький, і м‘який. Буду я у ньому жити, Жити добре, не тужити. Тільки тут не видно сонця… Прогризу, мабуть, віконце. Автор: Живе Мишка, поживає, Горя і біди не знає. Коли лісом Жабка скаче. Від морозу ледь не плаче.
Звучить мелодія, заходить жабка
Жабка: Я маленьке жабенятко, Змерзли мої ноженята. Пальчики мої щемлять, Щоки з холоду горять. Побачила чобіток: Жабка: Хто хатиночці живе? Може, впустите мене? Мишка: Це – я Мишка – шкряботушка, Будь мені ти за подружку. Будемо ми разом жити, Жити дружно, не тужити. Жабка: Буде все у нас, як слід, Приготую я обід, Наварю борщу смачного, Ще й коржиків спечу до нього.
Звучить мелодія, жабка і мишка взявшись за руки стрибають і заходять у «хатинку».
Стрибають зайчики: Зайчик 1 Подивіться – тут не пусто. Мабуть, там лежить капуста! Зайчик2 Наші хвостики тремтять, До хатиночки хотять. Автор: Хтось у двері знову стука. Це ж Зайчатка довговухі. Зайчик1: Гей, господарі, впустіть, Від морозу захистіть Зайчик2: В мене вже аж вушка сині, В вашій хочу жить хатині. Мишка: Хочете із нами жити? Жабка: А що вмієте ти робити? Зайчик: Зайчики ми молодці, Ми веселі стрибунці, Вміємо город саджати, І сапати, й поливати. Тож коли надійде літо, Жити будете ви сито. Зайчик2: Буде в борщикбараболя, І капуста, і квасоля, І червоний бурячок, Помідорчик, часничок. Годі думати, впускайте. У свою сім‘ю приймайте. Мишка і Жабка: Добре вже, ідіть до нас, Разом плине швидше час.
Звучить мелодія, всі четверо беруться за руки, йдуть колом і заходять до «хатинки»
Автор: Вчотирьох господарюють, Прибирають і готують. Як роботи вже немає, Зайчик на бандурі грає, Другий пісеньок співає. Жабку й Мишку веселить. Добре друзям разом жить.
Виконується таночок «Танець зайців»
Автор: Бігла Лисонька-сестричка. Бачить – хатка невеличка.. Хатка затишна, тепленька – Чепурненька і гарненька. Дума Лиска:
Звучить мелодія, заходить Лисичка
Лисичка: Скоро ж свято. Де я буду святкувати? Снігом вкрила все Зима, Поживитись чим нема. А тут пахне пирогами Із картоплею грибами. В чобіток я попрошуся, Може, й жити тут лишуся… Автор: Стука в двері й каже чемно: Лисичка: В лісі холодно і темно. Як не пустите до хати Доведеться пропадати. Мишка: Що таке ти кажеш, люба? Жабка: В дім заходь, сідай до груби Зайчик: Місця вистачить для всіх. Краще ось скуштуй пиріг Лисичка: Не пиріг а смакота, Він смачніший від торта. Господарю й господиням Дуже вдячна за гостину.
Звучить мелодія, заходять вовчики:
Вовчик1: Я вовчик сіренький, Жвавий, веселенький. По лісу все гуляю. Їстоньки шукаю. Вовчик2: Пахне пирогами Ще й борщем з грибами. В хатинку попрошуся – Тут і поселюся. Автор: Хтось у двері грюк-грюк-грюк. Вовчик: Хто живе тут стук-стук-стук? Мишка: Я – сіренька Мишка. Жабка: Я – Жабка Оришка. Зайчик: А ми – білі Зайчики, Вухаті побігайчики . Лисичка: Ну, а я – Лисичка, Звірям всім сестричка. Вовчик: А я сірий Вовчик-братик, Ви впустіть мене до хати. Сумно одному ходити. Як без друзів в світі жити? Звірята (разом): Друзів завжди раді мати. Просимо ми вас до хати.
Звучить мелодія, звірята стають в кружок і заходять у хатинку
Автор: Весело живеться їм У будиночку своїм. Протоптали всі доріжки, Грають весело у сніжки.
Звірята виконують пісню «Гра в сніжки»
Автор: Танцювали, веселились І ведмедика збудили.
Під мелодію заходить ведмедик. Чути стукіт в двері.
Ведмедик. Що за шум? Що за гам? Ось я зараз вам як дам! Ви чому тут кричите, Мені спать не даєте? Вовчик: Чом, Ведмедику, нас лаєш? Ніби ти того й не знаєш, Що сьогодні Новий рік Вночі ступить на поріг? Отже, в нас сьогодні свято. Нумо, разом святкувати! Ведмедик: Що ж, тоді зайду до вас З Новим роком! В добрий час!
Звучить мелодія, заходять їжачки
Їжачок1: Дорога біла стелиться І краю їй нема. Сніжок. Мете метелиця. Щось розгулялася зима. Їжачок2: Мені у хаті теплій Солодко так спати, Та розбудив будильник, Щоб Новий рік стрічати. Їжачок1: Ми колючі їжачки, Ми веселі хитрячки. Ви прийміть і нас до хати, З вами Новий рік стрічати. Лисичка: Що ж заходьте швидше в хату, Бо замерзнуть ваші лапи. Автор: Гарно, дружно живуть звірі, Всі у злагоді і мирі. Чути танці, чути сміх, Радість порівну на всіх.
Танок-гра «Як на горі сніг» з їжачками.
Автор: Та ось всі притихли вмить, Чують: Миколай спішить.
Звучить мелодія, заходить Миколай.
Святий Миколай: Здрастуйте, малі звірята Їжачки і ведмежата, Вовк, ведмедик і лисичка Мишка,жабка і зайчиська. Вас вітаю з святом, друзі І бажаю в цьому крузі, Вам зустріти Новий рік. Подарунки є для всіх. Але щоб вам їх дістати Треба ще попрацювати.
Проводиться квест «Подарунок від Миколая»
Автор: Задоволені звірята, Подарунків є багато. Щиро вдячні Миколаю, Пісню в дар йому співають.
Виконується пісня «Ой хто-хто Миколая любить»
Лисичка: Друзі, в нас ялинка гарна, Чепурна, яскрава, славна. Ми прикрасимо її, Буде сяяти в дворі. Діти (разом): Раз, два, три, Ялиночко, світи! Ялиночка не засвічується. Мишка: Я знаю, що треба зробити! Ялинку треба попросити. Лагідні слова сказати Тоді вона буде сіяти. Діти кажуть по черзі: - Ялинко зелена! - Ялинко пухнаста! - Красива! - Пахуча! - Струнка! - І прекрасна! - Ялинонько мила! - Святкова! - Іскриста! - Найкраща для нас! - Новорічна й барвиста! Разом: Раз, два, три, Ялинонько, світи!
Ялинка засвічується, діти виконують пісню «Ялинка»
