Сценарій “Як Катруся Миколая шукала”

 Час іде. За вікном – листопад, а незабаром  прийдуть зимові свята. Готуватись до них треба заздалегідь. Сьогодні вашій увазі – сценарій до свята Миколая. Невелика, легка у постановці віршована сценка, яка може бути представлена самостійно, а може бути частиною свята. Читайте, використовуйте і святкуйте веселі і здорові.

Катруся:
Мамо, глянь, на небо хтось розвісив ліхтарі
І вони, малі й великі ясно сяють угорі.
 
Мама:
Ні, Катрусю, то не ліхтарів вогні
В небесах високо сяють зорі то ясні.
Світять з висоти вони щоночі,
Всіх святих ласкаві добрі очі.
 
Катруся:
Мамо, так вони щоночі світять,
Щоб було світліше і дорослим й дітям?
 
Мама:
Сьогодні зорі світять особливо,
Старанно, ясно, світло й чарівливо,
Бо Миколай святий до діток поспішає,
І кожна зіронька йому допомагає.
 
Катруся:
Чого ж святий до діток так спішить,
У нього що важливі справи є в цю мить?
 
Мама:
Так, доню, справи вкрай важливі,
Його чекають дітки чемні й милі,
Ті, хто  добрих справ зробив багато,
Отримають даруночки на свято.
 
Катруся:
А як же я, матусю, побачу Миколая,
Коли так рано й міцно засинаю?
 
Мама:
Ти не турбуйся, він до тебе сам прийде,
Дарунок свій тихенько покладе,
Якщо була ти чемна, добра й мила,
Й для когось добре щось зробила.

Звучить мелодія колискової «Спи, Ісусе, спи…», мама співає і вкладає донечку в ліжко. Мама виходить. Катруся спить. Мелодія стихає, дівчинка встає, підходить до вікна

Катруся:
Так світло й ясно, зірочок багато
Піду сама святого я шукати.
Бо що, як він дороги не знайде
Й до мене зовсім не прийде.

Звучить мелодія. Катруся одягається, бере корзинку і виходить. Назустріч дівчинці йде й тремтить Зайчик

Зайчик:
Що я бачу, о такій порі,
Саме дівчатко надворі.
Чом не спиш ти в теплій хаті?
Будуть всі тебе шукати.
 
Катруся:
Святого Миколая я шукаю
Сьогодні він до діток поспішає.
Бо що, як він дороги не знайде
Й до мене зовсім не прийде.
 
Зайчик:
Катрусю, він до всіх дорогу знає,
І чемних діток не минає.
Ти добрих справ роби багато
Й чекай його у себе в хаті.
 
Катруся:
Ати чого тремтиш, вухатий?
І де мені ті добрі справи взяти?
 
Зайчик:
Тремчу, бо лапки змерзли дуже,
І всім навколо те байдуже.
Мені б такі, як в тебе рукавички,
Я вже просив і в білочки, й в лисички…
 
Катруся:
Візьми мої, я зовсім не змерзаю,
А вдома ще одні тепленькі маю.
Дві парі їх мені сплела бабуся,
Щоб не змерзала внучечка Катруся.
 
Зайчик:
Ой, дякую, тобі, Катрусю,
Тепер морозу зовсім не боюся.

Звучить мелодія, Зайчик виходить, назустріч Катрусі йде Ведмежатко і схлипує

Ведмежатко:
Що я бачу, о такій порі,
Саме дівчатко надворі.
Чом не спиш ти в теплій хаті?
Будуть всі тебе шукати.
 
Катруся:
Святого Миколая я шукаю,
Сьогодні він до діток поспішає.
Бо що, як він дороги не знайде
Й до мене зовсім не прийде.
 
Ведмежатко:
Катрусю, він до всіх дорогу знає,
І чемних діток не минає.
Ти добрих справ роби багато
Й чекай його у себе в хаті.
 
Катруся:
А ти чого не спиш давно в барлозі,
А ходиш тут по зимовій дорозі,
Хіба ведмедю не годиться міцно спати,
Коли зима все починає снігом замітати?
 
Ведмежатко:
Та я вже спав, та раптом зголоднів,
Чогось смачного  дуже захотів.
Прокинувся, та порожньо в барлозі.
От і блукаю  по зимовій я дорозі…
 
Катруся:
Бідненький, сніг встиг усе сховати,
Навряд чи зможеш ти щось відшукати…
Але стривай, у мене у корзинці
Є пиріжки і ще якісь гостинці.

Катруся віддає корзинку Ведмежаті

Ведмежатко:
Ой, дякую тобі, Катрусю,
Тепер я голоду вже не боюся

Звучить мелодія, Ведмежатко виходить, назустріч Катрусі йде кульгаючи Вовчик

Вовчик:
Що я бачу, о такій порі
Саме дівчатко надворі.
Чом не спиш ти в теплій хаті?
Будуть всі тебе шукати.
 
Катруся:
Святого Миколая я шукаю,
Сьогодні він до діток поспішає.
Бо що, як він дороги не знайде
Й до мене зовсім не прийде.
 
Вовчик:
Катрусю, він до всіх дорогу знає,
І чемних діток не минає.
Ти добрих справ роби багато
Й чекай його у себе в хаті.
 
Катрусю:
А ти чого це, Сірий, так кульгаєш,
Ніби гарних манер не знаєш.
Не привчився зовсім до порядку,
Для лап не робиш ти зарядку?
 
Вовчик:
Ти що, Катрусю, справа тут не в тому,
Потрапив  я в капкан   годину тому.
Я так боровся, ледве врятувався,
Та ось на лапі слід який зостався…
 
Катруся:
Що ж, медичну допомогу буду надавати,
До синців холодне треба прикладати.
Компрес із снігу прикладемо до лапи,
І завтра легко будеш бігати й стрибати.

Катруся прикладає Вовчику «сніг» до лапи і прив’язує своєю носовою хустинкою

Вовчик:
Ой, дякую тобі, Катрусю,
Тепер я болю не боюся.

Звучить мелодія, Вовчик виходить. Мелодія стає тривожнішою і голоснішою, пере Катрусею з’являється Чортик

Чортик:
Що я бачу, о такій порі,
Саме дівчатко надворі.
Чом не спиш ти в теплій хаті?
Будуть всі тебе шукати.
 
Катруся:
Святого Миколая я шукаю,
Сьогодні він до діток поспішає.
Бо що, як він дороги не знайде
Й до мене зовсім не прийде.
 
Чортик:
Скажи, навіщо тобі здався Миколай,
Мене ти радо в гості зустрічай.
Не прошу я ніяких добрих справ робити,
Будемо шкодити і капості творити.
 
Катруся:
Ти хто такий, чого ти причепився,
Ти що нічому доброму не вчився?
Хіба то можна капості робити,
Всім шкодити і зло творити?
 
Чортик:
Я – Чортик, весело зі мною, глянь сюди,
Скільки за цю ніч зробив біди (витягає згорток, читає):
Ось  тут паркан я розібрав, тут лампочку розбив,
А тут сніговика я дітям розвалив.

Чортик голосно і весело  сміється

Катруся:
Все, перестань, і зовсім це не сміх.
Творити зло – то є великий гріх.
Мене навчають мама й тато
У милосерді й доброті зростати.
Чортик:
Нудна ти, ось сиди й чекай,
Що може прийде Миколай.
А я піду бешкетників шукати.
Їх є на світі ще багато.

      Звучить мелодія, Чортик виходить. Катруся сідає на пеньочок, зітхає

Катруся:
Мабуть, починає світати,
Час вже додому вертати.
Добрих справ не робила багато.
То й не прийде святий до хати.

Звучить ніжна мелодія, ззаду підходить тихо Янголятко

Янголятко:
Що я бачу, о такій порі,
Саме дівчатко надворі.
Чом не спиш ти в теплій хаті?
Будуть всі тебе шукати.
 
Катруся:
Святого Миколая я шукаю,
Сьогодні він до діток поспішає.
Та вже світає, ніч свята минає,
Мабуть наступного я року почекаю.
 
Янголятко:
Ти що, Катрусю, Миколай з тобою тут,
Бо у твоєму серці теплота й добро живуть.
Ти стільки добрих справ за ніч зробила,
Увагою усіх не обділила.
 
Зайчик, Ведмежатко й Вовчик-брат,
Кожен зустрічі з тобою рад.
Тож Миколай приніс тобі в дарунок
Любові й радості пакунок.
 
Тепер тобі і справді час рушати,
Бо будуть тебе всі шукати,
Іди, лягай у ліжечко і спи,
Дивись свої дитячі добрі сни.
 
Катруся:
Дякую тобі за добре слово,
Тепер я знаю все чудово:
То Миколай в душі живе,
Дарунки свої в серце він несе.
 
А добрі наші тата й мами,
Своїми рідними руками,
Нам подаруночки несуть
І під подушечку кладуть.
 
Тепер мерщій додому треба,
Допоки зорі світять з неба.

Звучить мелодія, Катруся виходить. Заходить в кімнату, знімає теплий одяг, лягає в ліжечко. Заходять мама і тато

Мама:
Спасибі Богу, чемна в нас дитина,
Радіє й тішиться родина.
 
Тато:
Тож буде їй у подарунок
Смаколиків цілий пакунок.
 
Мама:
Розумна й добра книжка
Й подушечка у ліжко.
 
Тато:
А ще велика лялька, нехай доня вчиться,
Як з дітками поводитись годиться.

Звучить мелодія. Тато і мама кладуть подарунки біля подушки. Виходять всі герої, Катруся тим часом встає із ліжечка, виходить, стає між мамою і татом. Всі виконують пісню «Ой хто-хто Миколая любить»